sobota, 13 października 2012

Warsaw Fashion Weekend - dzień drugi

         6 października w Warszawskich Halach EXPO spotkało się wiele osób, dla których słowo moda znaczy więcej niż wyraz czy z związany z nią ciuch (gadżet). Choć pierwszego dnia tak naprawdę nie dostrzegłem  zapierających dech w piersi kolekcji to dzięki temu miałem punkt odniesienia by wyraźnie dostrzec to co wyjątkowe. Pokaz Młodzi Młodym wywołał wielkie poruszenie nie tylko na mnie ale i na innych współdelektujących się osobach obecnych na sali. Różnorodność form, piękne zdobienia i wyjątkowa kreacja, która niczym królowa zdobyła moje uznanie. Prostota formy, plastik tak ciekawie ozdobiony z skupiającym uwagę czarnym niczym pokrywy chrząszcza tworem - wydał się być kluczowym punktem pokazu, który pozostanie w pamięci na długo. Piękne i pomysłowe lecz szkoda, że tak odważne bo chciało by się to założyć i móc chodzić i biegać po mieście. Moją uwagę zwróciła także zniewalająco ciekawa kurtka Gavel z piórami - wyglądająca niczym kruk i dodająca coś innego, coś tajemniczego, przerażającego i mistycznego modelkom. Ubrania na ogół u większości projektantów pokazywały przydatność i ich użyteczność. Ciemne kolory, proste tkaniny bawełniane - klasyka z krojem i upięciami charakteryzującymi stylizację.
Poza tym w pokazach zaprezentowały się kreacje: Ewa i Walla, Svensk, Vintage by Fé + Nic & Mel, Oscar Jacobson, Scholl, U ClothingStenströms, Nenukko i Gavel. Można było także usłyszeć muzykę na żywo w wykonaniach Kari Amirian oraz Wawrzyńca Praska i Cai Caslavinieri. Z pośród znanych osób pojawili się: 
Honorata Honey Skarbek, Michalina Manios, Gaveł Grzegórski, Paula Bernin, Wiganna Papina, Łukasz Jakóbiak, Blogerka Glamourina, Blogerka Glampaula i inni.


Łukasz Jakóbiak
Honorata Honey Skarbek
Honorata Honey Skarbek
Honorata Honey Skarbek

Paula Bernin

Paula Bernin

Paula Bernin


Michalina Manios i Gaveł Grzegórski

Michalina Manios
Michalina Manios
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz