wtorek, 11 września 2012

DaWanda Polska - otwarcie

11 września w Warszawie przy ulicy Widok 8 miało miejsce otwarcie DaWanda Polska internetowej polatformy do sprzedaży przedmiotów unikalnych i wykonanych ręcznie. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez organizatorów. Zachwycająca atmosfera, rozmowy z projektantami oraz piękne dzieła ludzkiej wyobraźni - to można było nie tylko zobaczyć, usłyszeć ale przede wszytstkim poczuć.  
DaWanda jest obecnie największą europejską platformą handlową przedmiotów w kategoriach: moda, wnętrza, dzieci i materiały, na której projektanci mogą tworzyć butiki i sprzedawać przedmioty zaprojektowane i wyprodukowane bezpośrednio przez nich.

“DaWanda to odpowiedź na masową modę ze sklepów sieciowych”. - mówi Marcin Szałek, Country Manager DaWandy w Polsce. “Chcielibyśmy, żeby osoby, które do tej pory wybierały popularne sklepy sieciowe zwróciły uwagę na jakość i unikalność kolekcji prezentowanych przez rodzimych projektantów. DaWanda to indywidualność, lokalni projektanci i odpowiedzialna konsumpcja oraz bezpośredni kontakt z projektantem - wystarczy już teraz wejść na naszą platformę, żeby zobaczyć to również w Polsce.”

DaWanda w Polsce planuje koncentrować się na udostępnianiu projektantom możliwości sprzedaży za granicą, umożliwieniu im startu bez kosztów inwestycji i biznesowego know-how oraz wsparciu szkoleniowym. Projektanci będą mieli możliwość promocji zarówno na platformie, jak i poprzez prezentowanie swoich produktów w showroomie DaWandy. Koneserzy pięknych kolekcji będą mogli oglądać i kupować projekty kontaktując się z twórcami bezpośrednio przez DaWandę i używając wielu funkcji, które oferuje portal.

“DaWanda to cały ekosystem ludzi zainteresowanych modą, designem i indywidualnymi projektami na zamówienie.” - dodaje Claudia Helming. “Odpowiadamy na trend slow fashion, który jakością przeciwstawia się “szybkiej” modzie. Ten trend widać tez na polskich ulicach”.

Trzymamy kciuki i wierzymy w naprawdę szybki rozwój! To jest to czego brakowało u nas.

Tekst: Materiały prasowe DaWanda Polska, Kryspin Andrzejewski
Zdjęcia: Danuta Andrzejewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz