wtorek, 3 grudnia 2013

Konferencja prasowa SGG MIRALITE PURE i pokaz mody CAHA i biżuterii KOD

3 grudnia w restauracji Endorfina miała miejsce konferencja prasowa SGG MIRALITE PURE wraz z pokazem mody CAHA i biżuterii KOD. Pierwszy raz zdarzyło się nam uczestniczyć w spotkaniu poświęconym elementom designu wnętrz, podczas którego to zaprezentowano lustro, w którym z pewnością każdy z nas chciałby się przeglądać. Bardzo staranie i ciekawie poprowadzone spotkanie nie tylko wywarło na nas wrażenia estetyczne, ale także wzbogaciło wiedzę dzięki dr Krystynie Łuczak-Surówki, która poprowadziła wykład na temat historii lustra.
Naszą wisienką na torcie dzisiejszego spotkania był pokaz mody CAHA i biżuterii KOD. W ubiegłym roku mieliśmy okazję podziwiać twórczą biżuterię Krystyny Odolińskiej. Także, było to nasze drugie spotkanie z jej dziełami. Musimy przyznać, że ilekroć patrzy się na ten charakterystyczny wzór to za każdym razem wydaje się być piękniejszy, a co najważniejsze niepowtarzalny. Ubrania wywarły na nas również ogromne wrażenie. Z pośród nich wiele z pewnością mogło by się znaleźć w szafie, nie po to by wisieć, ale po to by w nich chodzić.
Zobaczcie sami naszą fotorelację:)

Informacja prasowa:


LUSTRO SGG MIRALITE PURE
-      CZYSTE ODBICIE NATURY

Obraz widziany w nowym lustrze SGG MIRALITE PURE jest czysty i bardzo naturalny. Oprócz jasnego odbicia warto w nim jeszcze zobaczyć troskę producenta o środowisko.

SGG MIRALITE PURE jest efektem wieloletnich prac firmy Saint-Gobain Glass nad wytworzeniem  ekologicznego lustra na miarę współczesnych czasów i potrzeb. W słowie PURE zawierają się kluczowe zalety produktu: niezwykła czystość odbicia oraz troska o środowisko naturalne. Nowe lustro wyprodukowane zostało bez użycia ołowiu, z zastosowaniem lakieru ochronnego, w którym do minimum zmniejszono użycie szkodliwych rozpuszczalników. Jest to zgodne z dyrektywą 2004/42/WE mającą na celu ograniczenie emisji lotnych związków organicznych w trosce o ochronę warstwy ozonowej Ziemi. Zastosowany przez Saint-Gobain Glass lakier – jako pierwszy w Europie – zgodny jest z nowymi wytycznymi dla luster IKEA, które będą obowiązywały w 2014 roku. Wyeliminowanie ołowiu ułatwia także recykling produktu, a nowy lakier praktycznie nie wydziela szkodliwych zapachów i substancji, co jest korzystne dla pracowników. Nie bez znaczenia jest również wdrażana w fabrykach redukcja zużycia energii podczas procesu produkcyjnego o 10%, co w przypadku tylko jednego zakładu przekłada się na roczne ograniczenie emisji CO2 na poziomie 270 ton.
Dla użytkownika lustra ważny jest fakt, że nowe szkło bazowe, które zastosowano do produkcji lustra SGG MIRALITE PURE ma bardzo neutralny odcień (szkło powszechnie stosowane  przez producentów ma kolor lekko zielony). Dzięki temu wyraźnie zwiększyła się czystość odzwierciedlenia kolorów niezależnie od oświetlenia. W efekcie, twarz widziana w nowym lustrze wygląda bardzo naturalnie.
- SGG MIRALITE PURE jest kolejnym, nowoczesnym produktem Saint-Gobain Glass dedykowanym do aranżacji pięknych wnętrz. Wpisuje się również w długofalową strategię wyznaczania w branży wysokich standardów ekologicznych – mówi Piotr Komala, dyrektor marketingu i innowacji Saint-Gobain Glass.
Nowe lustro trafi na rynek w I kwartale 2014 r. W ofercie znajdą się grubości: 3,4,5 oraz 6 mm. Dostępne będzie z trzema rodzajami szkła bazowego: Clear nowe szkło o bardziej neutralnym odcieniu, Diamant w kolorze białym lub Parsol brązowy. Bogata gama kolorystyczna szkieł bazowych pozwoli na szerokie zastosowanie nowych luster – od klasycznego użycia w formie ściennych zwierciadeł, poprzez łazienkowe szafki lustrzane, drzwi przesuwne czy sale do ćwiczeń w centrach fitness. Sposób obróbki nowych luster pozostaje tak samo łatwy i przyjazny jak w przypadku luster już obecnych w ofercie.
SGG MIRALITE PURE będzie można rozpoznać po charakterystycznej, niebieskiej powłoce na rewersie oraz specjalnemu znakowaniu zawierającemu m.in. nazwę produktu.
Produkcja luster SGG MIRALITE PURE jest zgodna z normą EN 1036 i oznaczona znakiem CE.
- Kiedy w 1665 roku król Ludwik XIV zlecił firmie Saint-Gobain wykonanie zwierciadeł do Sali Lustrzanej w Wersalu był to duży sukces małej manufaktury. Dziś, stworzenie ekologicznego lustra SGG MIRALITE PURE jest małym sukcesem dużej, międzynarodowe spółki. Sukcesem, który ma pozytywny wpływ na całą naszą planetę – dodaje Piotr Komala.

Więcej informacji na temat lustra SGG MIRALITE PURE można znaleźć na stronie internetowej www.saint-gobain-glass.com
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz